SuccessLAB

Biznesam

 • Ienesīgam un uzticamam
 • Elastīgam un efektīvam
 • Enerģiskam un iedvesmojošam

Personībai

 • Mērķtiecīgai un proaktīvai
 • Elastīgai un kaislīgai
 • Harmoniskai un veselai

Ģimenei

 • Laimīgai un mīlošai
 • Atbalstošai un smaidošai
 • Bagātai un pilnvērtīgai

SuccessLAB© panākumu sistēma

Kompleksa risinājums. Sistēmas pieeja

Uzzināt vairāk

7. soļi līdz pilnīgai dzīves garšai – dzīves līdzsvaram

Posted by
/ / 3 Comments

Ātri skrienot ar svarīgiem sarakstiem un uzdevumiem mūsdienu piesātinātajā, straujajā un haotiskajā pasaulē mēs bieži jūtam, ka pietrūkst tas, ko sauc par pilnīgu dzīves garšu jeb dzīves līdzsvaru.

Pēdējos gados pat laiks skrien daudz ātrākā kā iepriekš un tā temps tikai pieaug. Lai ko darītu mums katram vienmēr ir nepieciešama neizsīkstoša enerģija un pietiekams laika daudzums. Dažreiz ir tā, jo ātrāk skrienam, jo mazāk saredzam sevi skrējiena galapunktā.

Katram no mums ir savi sapņi, mērķi, plāni dažādās dzīves sfēras, kuras nemitīgi mainās – evolucionē. Viegls risnājums ir mierīgi paskatieties uz savu dzīvi pielietojot dzīves līdzsvara apļa metodi, lai atrastu savu unikālo dzīves garšu.

 • Kā lai paskatās uz savu dzīvi objektīvi tā, lai ieraudzītu gan kopainu, gan detaļas?
 • Kā lai ierauga tās dzīves sfēras, kur ir vissvarīgāk attīstīties?
 • Ar kuru no šīm sfērām sākt?
 • Kur virzīties tālāk?

Ja jūtam un redzam, ka mēs augam un attīstāmies, un, ja tas viss notiek saskaņā ar mūsu mērķiem (arī mūsu ģimenes mērķiem), tad mēs neviļus apzināmies, ka dzīvojam dzīvi līdzsvarā. Tad mēs jūtamies lieliski un esam savas dzīves čempioni.

 • Ko darīt, ja kaut kā no iepriekšminētā pietrūkst?
 • Kā iegūt dzīves līdzsvaru?

Tavā priekšā ir unikāls un ļoti efektīvs koučinga instrumentsdzīves līdzsvara (balansa) aplis ar kuru ikviens var daudz plašāk ieraudzīt un dziļāk izpētīt visas savas dzīves sfēras. Pielietojot dzīves līdzsara apli paaugstinās apzināšanās līmenis, jo ne tikai vizuālā apļa bilde palīdz labāk saskatīt esošo situāciju, bet arī izaugsmes lielumu. Saprast un izvērtēt, kāda tad ir mana dzīve šobrīt un kādu to vēlos sasniegt konkrētā laika posmā. Īpašais izpētes process balstās uz tavām unikālajām vērtībām un šī brīža sajūtām, jo tikai tu vari novērtēt savā dzīvē vēlamo rezultātu.

Dzīves līdzsvara aplim ir vairākas versijas un tā pielietojums ir ļoti plašs un neierobežots. Šeit es piedāvāju sev vismīļākos un efektīvākos individuālā* darba variantus.

Aizērt¹ Jā, pastāv arī dažādas komandas darba apļa metodes. Tās ir ļoti efektīgas, jo pielietojot tās var viegli apvienot un izveidot KOMANDU – tavu sapņu komandu.
Piesakies uz personīgo koučsesiju un pārliecinoši sevī audzē ģēniju, sasniedz čempiona panākumus.   success[at]successlab.lv vai  (+371) 26 32 26 66 /Armands/

Pirmais variants ir pilnīgi brīvs un radošs izpildījums. Vari to sadalīt sev vēlamo sfēru jeb segmentu (daļu) daudzumos, bet parasti izmanto astoņas līdz desmit dzīves sfēras. Esi atvērts un godīgs – tu to dari sev.

Otrais variants ir ar konkrētu, striktu sadalījumu un nozīmi,  jo mūsu dzīve balstās uz trim lieliem vaļiem (pamatiem) ar apakšsadaļām:

1) Darbs un nauda (uzkrājumi; lietas un mantas; karjera; nauda)

2) Attiecības (laulātais draugs, mīļotais cilvēks; bērni; ģimene; draugi),

3) Es kā personība (garīgums un personīgā izaugsme; radošā realizācija un hobiji; emocijas; veselība, fiziskais stāvoklis).

Šī varianta sadalījums vairāk stimulēs iekšējo vēlmi sasniegt katras sfēras piepildījumu tad, ja tā vēl nav.

Otrā varianta apļa sadalījumu var redzēt blakus.

Tev ir brīvā izvēle, kuru metodi pielietot sava vislabākā dzīves līdzsvara (balansa) apļa radīšanai.

Katrā segmentā ir arī skala, kas sadalīta no 1 līdz 10. Pats 10 ir maksimālais rezultāts un 1, tas ir minimums. Šajā skalā nav negatīvu un nulles vērtējumu, jo, ja tu par to padomāji, tad esi spēris pirmo soli un tas jau ir vērtējums 1.

Ar šo skalu var lieliski redzēt savu apmierinātību ar katru konkrēto sfēru un iespēju to uzlabot līdz vēlamam.

Tu samazinātā mērogā liec savu dzīvi pa gabaliņam kopā tā, lai tu būtu līdzsvarā un harmonijā ar to, ar sevi, ar pasauli.

Kā notiek dzīves līdzsvara (balansa) apļa radīšanas process?

Pirmais solis:

Atrodi tam kādu stundu laika, papīru, pildspalvu un daudz krāsainu zīmuļu vai flomasteru. Esi gatavs atklājumiem un sevis izzināšanai.

Padomā no kādām sfērām sastāv tava dzīve?

Tad uzraksti šo sfēru nosaukumus, tā, lai tie būtu saskaņā ar Tevi. Ja sajūti, ka tev kādas sfēras pietrūkst un tu esi gatavs to ieviest – tad pievieno arī to. Ja neieraksti kādu no tām ko “vajadzētu”, tad šobrīt tā tev nav aktuāla. Tu vienmēr vari savu dzīves līdzsvara apli papildināt.

Pievieno tik daudz sfēru savā dzīves līdzsvara aplī, līdz esi saskaņā – Tā ir tava Dzīve Līdzsvarā.

Otram variantam – sfēras un apakšsadaļas jau noteiktas, vari radīt personīgus nosaukumu, piemēram, laulātais draugs uz mans laulātais draugs vai [vārds] – laulātais draugs.

Otrais solis:

Sāc izpēti ar vienu no sfērām.

Izdomā, kādu vislabāko rezultātu vēlies sasniegt konkrētā laika posmā. Parasti izvēlas laiku līdz 1.gadam, bet vari izvēlēties arī garāku laika posmu. Pats galvenais – konkrēts datums, kurā  ir sasniegts rezultāts, piemēram, 2014.gada 31.decembris.

Lai aprakstītu šo vislabāko rezultātu uzdod sev jautājumus:

 • Ko es vēlos?
 • Ko es iegūšu?
 • Kā es zināšu, ka esmo to sasniedzis/-gusi?

Uzdod sev jautājumu vadoties pēc rezultāta formulēšanas principiem. Vari izmantot SMART kritērijus.

Apraksti sīki šo sfēru blakus dzīves līdzsvara aplim.

Šādi izpēti, izdomā, apraksti katru savu dzīves sfēru.

Atceries, jo precīzāk aprakstīsi ko vēlies, jo vieglāk būs to sasniegt.

Trešais solis:

Paskaties uz aizpildīto un aprakstīto dzīves līdzsvara apļa katru no sfērām un novērtē katru to no 1 līdz 10, kāda apmierinātība ar katru šo sfēru Tev ir uz doto brīdi. Zemāku par 1 (arī negatīvu) vērtējumu nav, jo, ja tu par to esi sāci domāt, tas ir jau pirmais solis un tas ir vērtējums uz 1.

Atzīmē un iekrāso dzīves līdzsvara aplī šo vērtējumu. Izmanto dažādu krāsu marķierus, flomasterus, zīmuļus.

Ceturtais solis:

Sastādi sev ērtu plānu, kā nokļūt līdz šim dzīves līdzsvaram. Daudz efektīgāks rezultāts būs, ja šo savu plānu iekļausi savā ikdienas plānotājā. Spēcīgāki rezultāti ir, ja visi tavi dzīves mērķi un plāni ir vienuviet, jo tā tos “neaizmirst”. Šo dzīves līdzsvara apļa metodi ļoti labi papildina panākumu un personīgās izaugsmes plānotājs „Leader”. Apskaties arī atsauksmes par “LEADER” plānotāju

Īpaši pārdomā tās sfēras, kurās ir vismazākie vērtējumi! Papildus noskaidro un izvērtē to sfēru, kurā izaugsme visstraujāk un vislabāk ietekmēs attīstību pārējās jomās. Sāc tieši ar šo sfēru. Uzdod sev jautājumus:

 • [sfēras nosaukums] sasniegt vislabāko rezultātu?
 • Ar kādu soli sākt?
 • Kādi būs nākamie soļi?
 • Kā panākumi šajā jomā izmainīs manu dzīvi?

Piektais solis:

Vēlāk sadali šo kopējo 2014.gada plānu sīkāk:

 • pusgada plānā,
 • mēneša plānā,
 • nedēļas un dienas plānos.

Ja tu katru dienu katrā dzīves sfēras piepildīšanā darīsi kaut vai vismazākos un sev ērtākos soļus un solīšus, veltīsi tam kaut 5.minūtes laika, tad līdz 2014.gada beigām tava dzīve būs strauji mainījusies tuvāk vai pat sasniegsi savu Ideālo Dzīves Līdzsvaru. Katru dienu darot vairāk un kāpinot tempu pieaugs arī tavi rezultāti, un kādu dienu tu pat būsiet pārsteigts par saviem sasniegumiem!

Sestais solis:

Vismaz reizi mēnesī ieskaties savā dzīves balansa aplī un novērtē izaugsmi katrā sfērā savu izaugsmi skalā no 1 līdz 10. Atzīmē šīs izmaiņas ar citu krāsu tā, lai redzi savu izaugsmi. Ja nepieciešams – uzlabo savu plānu „A” vai pat izstrādā jaunu „B”.

Novērtē, lepojies un priecājies par saviem kaut vai vismazākajiem sasniegumiem!

Neapstājies savas dzīves radīšanā!

Kāpini tempu!

Septītais solis:

Dalies ar šo metodi ar saviem draugiem, kolēģiem un paziņām, jo tādejādi tu būsi ieguldījums ikviena laimīgākas dzīves radīšanā!

Proporcionāli ņemt un dot ir viens no svarīgākiem dzīves līdzsvara likumiem. Mācēt dalīties ir viena no tā sastāvdaļām.

Dalies komentāros ar saviem sasniegumiem, atklājumiem un panākumiem!

Uzdod successlab.lv jautājumus!

¹ Jā, pastāv arī dažādas komandas darba apļa metodes. Tās ir ļoti efektīgas, jo pielietojot tās var viegli apvienot un izveidot KOMANDU – tavu sapņu komandu.

Armands_Melvags

Raksta autors SuccessLAB vadītājs Armands Melvags, profesionāls panākumu koučs-izaugsmes treneris, biznesa treneris, panākumu un personīgās izaugsmes plānotāja LEADER 2012.g. izstrādātājs

Piesakies uz personīgo un/vai komandas koučsesiju un iegūsti jaunus – pašus labākos rezultātus. Esi ČEMPIONS! Sasniedz savus čempiona panākumus!!
Reiz Pitagors ir teicis: “Sākums ir puse no visa”.
 success[at]successlab.lv vai  (+371) 26 32 26 66 /Armands/
email
  • 29/12/2011

   Armands Melvags

   Paldies Tev Jevamk un Apsveicu, ka 5.veikala apmeklējumā izdevās atrast SAVU plānotāju! :) Lai tas ir Tavs vislabākais palīgs jauniem sasniegumiem.

   Jaunajā gadā novēlu Iedvesmu, Panākumus, Vieglumu, Prieku un Mīlestību!
   Viedi to visu saņemt un gūt, dot un atdot, daloties radot.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

 1. Kā iedvesmoties jauniem panākumiem?12-27-11

Mums uzticas: